Григор Димитров пред Sportal.bg: Не искам да бъда негативен, играя по-добре от предишните месеци

Григор Димитров отпадна на четвъртфиналите на турнира в Бризбън след загуба от Кей Нишикори с 5:7, 5:7. Така японецът взе реванш за загубата от българина на финала през 2017 г.

"Той игра добре и напълно заслужи победата. Повече увереност има, изигра много повече мачове в края на миналата година и то на високо ниво", сподели Григор пред Sportal.bg след двубоя. - Със сигурност има неща, които мога да подобря. Според мен съм на прав път. Не искам да бъда негативен, защото нещата, които исках да опитам тези три мача до някаква степен се получаваха, което ми дава малко повече увереност за Мелбърн. Там е 3 от 5 сета, което на мен ми харесва. Физически съм подготвен за това."

"В някои ключови моменти сервисът ми не влизаше, някои от ретурите не се получиха във важни моменти. Това са детайли, които оказват влияние. Бях подготвен, знаех, че играя добре. Мачът можеше да се развие по различен начин. Имаше 2-3 момента в началото на първия сет, после във втория. Някои топки излезнаха малко в аут, някои не минаха мрежата, но това е резултатът днес", допълни 27-годишният българин.

Димитров знае, че има прогрес в сравнение с миналата година: "Много по-добре играя от предишните месеци. Аз го усещам. Като цяло правя по-добре нещата на корта. С всеки изминал мач ще имам по-голяма увереност.

Няма място за паника. Знаем как искаме да играя. Има начини играта ми да стане още по-агресивна и по-ефективна. Това ще се стремя да направя тази година. Искам да съм по-агресивен. Защо трябва понякога да влизам в излишни разигравания? Но гледаме стъпка по стъпка."