Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Ембийд повтори постижение от 2000 година

Въпреки проблемите с коляното, които го тормозеха преди срещата на Филаделфия с Финикс, Джоел Ембийд изигра един от най-добрите си мачове за сезона и същевременно направи нещо, което не се бе случвало в мач от НБА от 2000 година насам. Ембийд завърши с 42 точки и 18 борби при победата на Сиксърс, а в рамките на първото полувреме бе нанизал 30 точки и 14 борби.

Така той се превърна в първият играч след Ентуан Джеймисън, който постига 30 точки и 10 борби в рамките на едно полувреме. Джеймисън бе сторил това на 3 декември 2000 година, когато все още бе част от Голдън Стейт и при загубата със 102:118 от Сиатъл имаше точно такива показатели до почивката.

ESPN извади на дневен ред и друг статистически факт, касаещ Ембийд. Камерунецът вече има 10 мача с поне 30 точки и 15 борби в рамките на един сезон, а за последно нещо подобно е постигано от Чарлз Баркли, който има 11 подобни двубоя като играч на Филаделфия през сезон 1989/1990.

Засега 24-годишният център записва най-силния си сезон като професионалист и в 37 мача има средни показатели от 26.9 точки, 13.6 борби, 3.5 асистнеции и 1.9 чадъра.