Питсбърг постигна седма поредна победа в НХЛ след разгром над Рейнджърс

Питсбърг разгроми Ню Йорк Рейнджърс със 7:2 като гост и постигна седма поредна победа в Националната хокейна лига.

Сидни Кросби, Евгени Малкин, Доминик Симон, Крис Летанг и Джейк Генцел се отличиха с по гол и асистенция, а вратарят Мат Мъри направи 28 спасявания.

Титулярният страж на домакините Хенрик Лундквист беше сменен в началото на третата част, след като допусна 6 гола от 18 удара. Вратарят с български корени Александър Георгиев доигра срещата, като получи едно попадение от седем точни изстрела.

Елиас Петерсон реализира първи хеттрик в кариерата си и помогна на Ванкувър да спечели канадското дерби с Отава с 4:3 след продължение.

20-годишният шведски новобранец Петерсон вкара и победния гол в 98-ата секунда на добавеното време.

Отава записа шеста поредна загуба.

Детройт допусна девето поражение в последните си десет мача след 3:5 като домакин на Калгари. Джони Годро се отличи с гол и три асистенции и за четвърти път през сезона записа мач с четири точки.

Дарън Хелм пък вкара за Детройт при завръщането си на леда, след като пропусна 21 срещи заради травма на рамото.

Конър МакДейвид вкара два гола и даде асистенция, а Едмънтън спечели с 3:1 срещу Аризона като гост.