Ембийд вкара 42, а Фили се размина с издънка срещу Сънс

Джоел Ембийд изравни върховото си постижение за сезона и реализира 42 точки, а Филаделфия успя да удържи победата при гостуването си на един от най-слабите отбори в Лигата - Финикс. Сиксърс спечелиха със 132:27, като на почивката бяха напред с 23 точки, а в един момент от третия период разликата в тяхна полза достигна кота “30”, но в последната четвърт Сънс свалиха дистанцията до само три точки и се наложи Джей Джей Редик да подпечетва триумфа на гостите с два наказателни удара 4 секунди преди сирената.

Ембийд овладя 18 борби, отне 3 топки, направи 2 чадъра и добави 2 асистенции за 36 минути, макар да игра с болки в коляното. Бен Симънс приключи с 29 точки и 6 асистенции, като стреля цели 23 наказателни удара, а Редик остана с 27 точки. Фуркан Коркмаз се отличи с 10 точки, след като започна като титуляр за Фили. Гостита завършиха срещата с 41/54 от наказателната линия.

Девин Букър с 37 точки и 8 асистенции бе №1 за Сънс, докато Джош Джаксън с 16 точки и ДеАндре Ейтън с 18 точки и 11 борби допълниха топреализаторското трио за домакините от Аризона.