Хъдърсфийлд лети със страшна сила към Чемпиъншип (видео)

Отборът на Хъдърсфийлд се е засилил със страшна сила към изпадане в Чемпиъншип. Тази вечер "Териерите" допуснаха осма поредна загуба в Премиър лийг, но този път тя бе още по-болезнена, тъй като бе от пряк конкурент в битката за оцеляване. Възпитаниците на Дейвид Вагнер паднаха с 1:2 от Бърнли у дома и за пореден път разочароваха привържениците си.

Домакините първи откриха резултата в 33-ата минута. Исаак Мбенза центрира отляво и Стив Муние с глава насочи топката във вратата за 1:0.

Играчите на Бърнли обаче бързо се върнаха в мача. В 40-ата минута Дуайт Макнийл финтира бранител на съперника в наказателното поле и подаде по земя към Крис Ууд, който отблизо засече кълбото в мрежата за 1:1.

Минута по-късно положението за домакините се влоши още повече. Кристофър Шиндлер задържа откъсващия се Макнийл и получи втори жълт и червен картон, оставяйки съотборниците си с човек по-малко на терена.

Гостите се възползваха от численото си преимущество и в 74-ата минута направиха пълен обрат. Ашли Уестууд изведе на стрелкова позиция Ашли Барнс, а той не сгреши за 1:2.

В края и Бърнли завърши мача в намален състав, след като Роби Брейди също видя картона с червен цвят в ръката на съдията.

Това бе втора поредна победа за Бърнли, който излезе над чертата и с 18 точки заема 16-ото място в класирането. Хъдърлсфийлд пък остава на дъното с едва 10 точки в актива си.