Домакински провал върна Уулвърхамптън в реалността (видео)

Уулвърхамптън затвърди тенденцията от началото на сезона да играе впечатляващо срещу големите отбори, но да се проваля срещу тези от долната половина на таблицата в Премиър лийг. Няколко дни след победата като гост на Тотнъм (3:1), "вълците" не можаха да вземат нищо на собствения си "Молиню" срещу Кристъл Палас. Загубата с 0:2 остави тима на Нуно Еспирито Санто на 9-о място, а "орлите" се отдалечиха от зоната на изпадащите и вече са 14-и.

Третата победа в последните 5 мача за Кристъл Палас стана факт благодарение на попаденията на Джордан Аю и Лука Миливойевич в заключителните минути. Това е едва вторият успех на чужд терен за хората на Рой Ходжсън през сезона. Предишната победа като гост беше още в първия кръг, срещу друг новак - Фулъм.Въпреки че бяха по-активният отбор, домакините не създадоха много положения пред вратата на Висенте Гуаита. Палас се защитаваше организирано и разчиташе на епизодични контраатаки. При една от тях преди почивката Миливойевич накара Руи Патрисио да прави важно спасяване. "вълците" отвърнаха с далечен изстрел на Раул Хименес и пропуск на Мат Дохърти.

Отново Дохърти можеше да даде аванс на Уулвърхамптън малко след почивката, но се размина с топката след хубаво центриране на Иван Кавалейро. Пред другата врата Аю беше притиснат от Конър Коуди и не съумя да нанесе достатъчно качествен удар.

В 83-ата минута Джордан Аю беше на точното място след пробив на Патрик Ван Анхолт и отбеляза първия си гол за лондончани, а в добавеното време Райън бенет повали в наказателното поле Уилфред Заха и Миливойевич не сбърка от бялата точка.