Ефектът "Солскяер" продължи и срещу Нюкасъл (видео)

Манчестър Юнайтед продължава да лети под ръководството на временния си мениджър Оле Гунар Солскяер. Тази вечер "Червените дяволи" надиграха с 2:0 Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк" в среща от 21-ия кръг на Премиър лийг, записвайки 4-и пореден успех под ръководството на норвежеца. Този път мачът бе решен от резервите Ромелу Лукаку и Алексис Санчес. Белгиецът откри резултата в 64-ата минута, а чилиецът асистира за второто попадение на Маркъс Рашфорд в 80-ата минута. Така Ман Юнайтед си тръгна със заслужен успех и нови три точки в актива си.

Домакините заложиха в този мач на Хосе Саломон Рондон на върха на атаката, а той бе подпомаган от Айосе Перес и Кристиан Атсу по двете крила.

В същото време Юнайтед излезе с Маркъс Рашфорд като централен нападател, а зад гърба му действаха Антони Марсиал, Пол Погба и Хуан Мата.

Гостите започнаха по-активно и в 4-ата минута Пол Погба опита диагонален удар отляво на вратата, но не успя да затрудни Мартин Дубравка.

В 9-ата минута и Рашфорд стреля опасно от фаул и този път Дубравка трябваше да бъде доста по-внимателен, за да опази вратата си.

В 13-ата минута и Нюкасъл създаде първата си голова опасност. Атсу проби отляво и отправи коварен удар по земя, но Давид де Хеа спаси. Само минута след това се откри нова възможност пред ганаеца, който този път стреля по-слабо и не затрудни стража на съперника.

В 24-ата минута страхотна грешка в защитата на Нюкасъл позволи на Рашфорд да изскочи очи в очи с вратаря, но той не успя да го преодолее е стреля в тялото му.

В 30-ата минута Пол Погба отправи хубав удар по земя от границата на наказателното поле и топката премина опасно близо покрай вратата.

Две минути по-късно Юнайтед организира поредната хубава атака с едно докосване, но отново Дубравка следеше добре играта и не позволи на Мата отблизо да го преодолее.

В 34-ата минута и Нюкасъл имаше интересно положение, като Рондон бе намерен пред вратарското поле, но изстрелът му с глава бе над вратата.

"Червените дяволи" продължиха да бъдат по-активният отбор и в началото на втората част, но първата по-интересна атака бе за домакините. В 57-ата минута Атсу стреля от дистанция по земя и не бе много далеч от целта.

В 60-ата минута и Джонджо Шелви шутира от добра позиция, но Де Хеа бе на мястото си и спаси.

В 64-ата минута обаче Манчестър Юнайтед стигна до откриване на резултата. Маркъс Рашфорд отправи силен удар от фаул, вратарят Дубравка не се намеси добре и Ромелу Лукаку бе най-съобразителен, за да довкара отблизо. Любопитното е, че белгиецът се разписа с първото си докосване до топката, след като се появи в игра само няколко секунди по-рано.

В 75-ата минута Нюкасъл бе близо до изравняването. Атсу отправи мощен изстрел, който профуча покрай гредата.

В 80-ата минута обаче гостите нанесоха нов удар. Алексис Санчес по прекрасен начин намери Рашфорд в наказателното поле, който хладнокръвно стреля покрай плонжа на вратаря за 0:2.

В 89-ата минута Шелви отправи изстрел с глава от добра позици, но той му мина над напречната греда.

В добавеното време на срещата Пол Погба пропусна отлична възможност да направи резултата класически. Той бе изведен на скорост, финтира вратаря, но не успя да уцели опразнената врата. След това пък Шелви за пореден път обстрелва вратата на Де Хеа, но без особен успех. Лукаку също пропусна да вкара в 95-ата минута, като ударът му бе в ръцете на Дубравка.

Така победата отиде на сметката на Манчестър Юнайтед, който събра актив от 38 точки и заема 6-ото място в класирането. Нюкасъл пък остава на 15-ата позиция с 18 спечелени точки до момента.