Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Челси не стори достатъчно, за да пречупи Саутхамптън (видео)

Отборът на Челси започна по разочароващ начин новата година, след като не съумя да пречупи Саутхамптън на свой терен - 0:0. Това беше двубой от 21-вия кръг на Премиър лийг, след който лондончани остават на четвърта позиция в класирането. Евентуален успех щеше да ги доближи на точка до третия Манчестър Сити, но това не се случи.
Лондончани изпитваха доста трудности с организирането на атаки и на практика нито в един момент не наложиха изявено предимство в играта. Все пак те имаха няколко чисти положения, но те бяха пропуснати от Еден Азар и най-вече от Алваро Мората. Едно попадение на испанеца пък правилно не беше зачетено заради засада.
Гостите се държаха достойно на "Стамфорд Бридж" и до самия край представляваха опасност за Челси. Тимът обаче вече е в зоната на изпадащите.
Другата лоша вест за домакините е контузията на Вилиан, който беше заменен още през първата част.

Маурицио Сари по принцип не можеше да разчита заради контузии на Оливие Жиру, Педро Родригес,  Калъм Ходсън-Одой и Дани Дринкуотър. Алваро Мората беше единственото ново лице в сравнение с мача срещу Кристъл Палас преди дни.

Преди срещата “светците” бяха точно над чертата. И тази вечер голове се очакваха от взетия от Ливърпул нападател Дани Ингс. Той обаче не успя да реализира, а и беше заменен още на полувремето. На вратата стартира младият Ангъс Йънг, за когото това беше дебют във Висшата лига.

Челси беше в серия от седем успеха над Саутхамптън във всички турнири.
Домакините започнаха нахъсано в търсене на бърз гол. Срещу себе си те имаха противник, който се защитаваше с трима централни бранители. Алваро Мората пропусна чиста ситуация в 12-ата минута, когато получи пас по височина и се оказа сам срещу вратаря, но ударът му с глава беше слаб.
Направи обаче впечатление, че гостите не стояха в своята половина в изчаквателна позиция, а на моменти пресираха противника още пред неговото наказателно поле.
В 25-ата минута Вилиан се озова на добра позиция, но ударът му беше блокиран.
Дойде и 34-ата минута, когато нов пас по въздуха намери Еден Азар зад отбраната на Саутхамптън. Белгийският национал пое с лекота и шутира мощно, но в обсега на Гън, който успя да избие.
Три минути по-късно Вилиан напусна заради травма след остро влизане на Мая Йошида.
Мората беше близо до попадението и в 40-ата минута, но тогава футболист на съперника подложи крак и отклони насочения му изстрел.
Второто полувреме започна с опасност за гостите, след като Стюарт Армстронг шутира с десния крак и принуди Кепа Арисабалага да направи първото си спасяване за вечерта.
Двубоят напредваше, а домакините все по-трудно стигаха до чисти положения. Даже "светците" смело тръгваха напред при всяка възможност и видимо изравниха играта след 55-ата минута.
Челси стигна до гол в 71-вата минута, но той не беше зачетен заради засада на Мората.
Седем по-късно испанският нападател пак се оказа на добра позиция, но и този път разочарова с посредствен изстрел, който беше хванат от Гън.
С навлизането във финалните десет минути играчите на Сари се опитаха да натикат своя съперник в неговото наказателно поле. Мая Йошида и колегите му обаче бяха перфектни в защита, а и бързо изнесоха играта далеч от Гън.
В добавеното време Маркос Алонсо настояваше за дузпа, но съдията прецени, че нарушение не е имало.
Следващият мач на Челси в Премиър лийг е чак на 12 януари срещу Нюкасъл. Преди това идната събота “сините” приемат Нотингам Форест в битка от Купата на Англия. Също в събота Саутхамптън гостува на Дарби Каунти.