Басилашвили си уреди среща с Джокович

Поставеният под номер 5 в схемата Николоз Басилашвили (Грузия) се класира за 1/4-финалите на турнира по тенис на твърди кортове в Доха (Катар) с награден фонд 1.3 милиона долара. Следващият му съперник е световният номер 1 Новак Джокович.

Грузинецът победи Андрей Рубльов (Русия) с 6:3, 6:4 за 62 минути игра. Басилашвили записа 8 аса, но направи и толкова двойни грешки. Съперникът му показа слаба ефективност при своя сервиз. Рубльов допусна три пробива в първия сет и въпреки че успя да върне два от тях, загуби. Втората част бе далеч по-оспорвана. Басилашвили отрази точка за пробив и направи резултата 2:2. Това явно обърка играта на Рубльов и той загуби своето подаване на 15. До края грузинецът показа здрави нерви и стигна до успех с 6:4.