Трудно начало, но Джокович продължава напред в Доха

Световният номер 1 Новак Джокович се класира за 1/4-финалите на турнира в Доха, след като победи с 4:6, 6:4, 6:1 Мартон Фучович, като двубоят продължи точно два часа.

В първия сет играта вървеше гейм за гейм до 4:4, когато унгарецът проби подаването на сърбина, след което взе сервиса си, за да спечели частта. Във втората двамата тенисисти взимаха сервис геймовете си до 5:4, когато Джокович успя да пробие противника си, което му осигури изравняване на резултата. В третия сет обаче имаше повече пробиви. Водачът в схемата поведе с 4:0, като Фучович върна един от пробивите за 4:1. Ноле обаче за трети път в сета взе подаването му, след което сервира за мача и го затвори с гейм на нула.

Така Джокович продължава да преследва своята трета титла в столицата на Катар след тези през 2016 и 2017 г. Следващият му съперник ще се определи от двубоя между петия поставен Николоз Басилашвили и миналогодишния финалист Андрей Рубльов.