Шампионката Свитолина с шокираща загуба в Бризбън

Водачката в схемата на турнира в Бризбън Елина Свитолина отпадна още във втория кръг. Украинката, която почиваше по право в първия кръг, загуби от представителката на Беларус Алиаксандра Саснович с 4:6, 6:0, 3:6. Любопитното е, че това бе повторение на финала на същия турнир от миналата година, когато Свитолина разгроми Саснович с 6:2, 6:1.

Сега обаче победителката бе различна. Свитолина спаси цели 7 брейкпойнта в маратонския първи гейм, който украинката в крайна сметка измъкна. Тя обаче допусна пробив още във второто си подаване и това позволи на Саснович да поведе с 3:1. Свитолина изравни за 3:3, но в деветия гейм отново се пропука на свой сервис, а противничката й затвори първата част с 6:4.

Във втория сет Саснович не взе нито гейм, но в решаващата трета част беларускинята поведе с 3:1. Тя поддържаше аванса си от два гейма в резултата, а при 5:3 реализира нов пробив и сложи точка на спора.

На 1/4-финалите Саснович ще играе с хърватката Донна Векич, която елиминира поставената под №6 Кики Бертенс (Холандия) с 7:6 (5), 1:6, 7:5. В третия сет Векич спаси 2 мачбола.