Нишикори е следващият съперник на Димитров

Кей Нишикори ще бъде съперник на Григор Димитров на четвъртфиналите на турнира в Бризбън. Японецът, който е поставен под номер 2, победи Денис Кудла от САЩ със 7:5, 6:2 в среща от втория кръг. За Кей това бе първи мач за сезона.

Нишикори и Григор са играли пет пъти помежду си, като японецът има четири победи. Единственият успех на българина обаче е именно в Бризбън. През 2017 г. той печели на финала с 6:2, 2:6, 6:3.

Японецът започна миналия сезон след дълго отсъствие поради контузия, но отбеляза изключителен прогрес през годината и завърши като номер 9 в света. Той игра финал в Монте Карло, четвъртфинал на "Уимбълдън" и полуфинал на US Open, като на двата турнира от Големия шлем загуби от бъдещия шампион Новак Джокович.