Григор Димитров с втора двусетова победа в Бризбън (видео + галерия)

Григор Димитров се справи с австралиеца Джон Милман в мач от втория кръг на турнира в Бризбън. Българинът спечели с 6:3, 6:4 и се класира за четвъртфиналите. Там той може да се изправи срещу поставения под номер 2 в схемата Кей Нишикори, ако японецът преодолее Денис Кудла от САЩ.

19 Григор - Милман

На същата фаза миналия сезон Григор трябваше да спасява точки за спечелване на мача и да води тежка, трисетова битка. Този път 27-годишният българин контролираше мача до средата на втория сет, когато съперникът му за кратко доминираше. Димитров успя да отвърне на удара и да приключи срещата в два сета.

Днес Димитров притисна съперника от самото начало, като двамата направиха някои отлични разигравания. Шампионът в Бризбън от 2017 г. обаче бе агресивен и уверен. Австралиецът спаси два шанса за пробив още в първия си сервис гейм, но Григор направи пробив на нула за 4:2 и задържа преднината си, като приключи първия сет за 36 минути.
Българинът, който е 19-и в световната ранглиста, започна вихрено втората част, като след два бързи пробива поведе с 4:1. Тогава Милман се разигра и вдъхнови публиката, която подкрепяше местния любимец. Роденият в Бризбън тенисист изравни до 4:4 и водеше с 40:15 в следващия гейм. Григор обаче показа характер и отговори на удара, като успя да обърне гейма и секунди по-късно сервираше за мача, който приключи след час и половина игра.