Тотнъм се намести на втората позиция след лек мач в Уелс (видео+галерия)

Отборът на Тотнъм временно излезе на второ място в Премиър лийг след лесна победа с 3:0 при гостуването си на Кардиф Сити в двубой от 21-ия кръг. С успеха момчетата на Маурисио Почетино изпревариха Манчестър Сити, който ще изиграе своя мач от кръг след два дни срещу лидера Ливърпул. Хари Кейн (3), Кристиан Ериксен (12) и Хюн-Мин Сон (26) изпариха интригата от сблъсъка. След това лондонският тим намали темпото съхрани сили.
Маурисио Почетино заложи в нападение на Хари Кейн и Хюн-Мин Сон, подкрепяни от Деле Али. Уелският тим избра схема с един централен нападател: Калъм Патерсън.
Още в третата минута "шпорите" откриха резултата след грешка в защитния вал на домакините. Хари Кейн беше заел точната позиция. Английският стрелец подаде към Киърън Трипиър, след това последва отново опит за подаване към него, защитник на Кардиф покани Кейн да отбележи - 0:1. Номер 10 просто беше на точното място и сложи крака си.
В 11-ата домакините създадоха добра ситуация пред Юго Лорис, но Тоби Алдервейрелд изчисти с глава на сантиметри от голлинията. Минута по-късно лондонският тим разви чудесна бърза атака, изострила след подаване на Кейн към фланга. Той намери Сисоко, който отвори за Сон. Кореецът подаде към Кристиан Ериксен, който се освободи и стреля от границата на наказателното поле. Датският халф прати топката в долния десен ъгъл на вратаря, който дори не помръдна - 0:2.
Английският тим продължи да преподава в предни позиции, а защитниците на уелсците видимо се задъхваха в опитите да спират атаките. Много рано падна и трето попадение в двубой, отново във вратата на домакините. В 26-ата минута Муса Сисоко проби през центъра и потърси Кейн, който продължи за Хюн-Мин Сон, а той намери пролука да накаже Нийл Етеридж още веднъж - 0:3. В края на полувремето тимът на Почетино умишлено намали темпото.
Второто полувреме започна с добра възможност за домакините да върнат импулса в играта си. Трипиър остана под топката, но Лорис се справи с удара с глава. В 64-ата Кейн на два пъти стреля от наказателното поле, като и в двата случая беше спрян. В 66-ата уелският тим сгреши при изнасянето и пред Сон се откри отличен шанс за нов гол - шутира в тялото на вратаря.
В 72-ата се създаде кратка суматоха пред Лорис, който не се разколеба и "закова" топката на голлинията. В 79-ата Деле Али напредна до наказателното поле, имаше пространство около себе си, но не беше достатъчно концентриран и ударът му беше спрян. До края и двата тима нямаха стимул за по-активни действия.