Петра Квитова се класира за втория кръг на турнира в Бризбън

Шампионката от 2011 година и четвърта поставена Петра Квитова (Чехия) се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в Бризбън (Австралия) с награден фонд 1 милион долара. Чехкинята победи в драматичен двубой американката Даниеле Колинс с 6:7(6), 7:6(6), 6:3 за 3:02 часа игра. "Много съм горда, че успях да спечеля този мач след три часа. Радвам се, че продължавам във втория кръг", каза Квитова след успеха. Номер 3 в схемата Слоун Стивънс (САЩ) отпадна на старта след загуба от Йохана Конта (Великобритания) с 4;6, 3:6.
Александра Саснович (Беларус) победи Анастасия Потапова (Русия) с 6:4, 7:5, Айла Томлянович (Австралия) елиминира Катерина Синякова (Чехия) с 1:6, 6:3, 6:0, а номер 8 Анастасия Севастова (Латвия) постигна успех над Даря Гаврилова (Австрия) с 6:3, 6:3. Номер 2 в схемата и шампионка от Откритото първенство на САЩ Наоми Осака (Япония) се класира за четвъртфиналите на турнира след победа над квалификантката Дестъни Аява с 6:3, 6:2 за 68 минути. Украинката Леся Цуренко също е четвъртфиналистка, след като надделя над представителката на домакините Кимбърли Бирел, която участва с "уайлд кард", с 6:4, 6:3.