Нешвил победи шампиона Вашингтон като гост

Отборът на Нешвил постигна първа победа като гост от 10 ноември насам, след като се наложи с 6:3 над шампиона Вашингтон. Тимът от щата Тенеси изглеждаше изправен пред нова загуба, след като в деветата минута на втората част Чандлър Стивънсън покачи на 3:1 в полза на столичани, но до края на леда имаше само един отбор и той бе този на "зверовете".

Мика Саломяки и Райън Йохансен вкараха два гола за Нешвил в рамките на едва 122 секунди, за да доведат резултата до 3:3, а още две минути след това Фредерик Годро направи обрата пълен. В последната третина Райън Елис и Виктор Арвидсон също записаха имената си сред голмайсторите, за да оформят убедителния успех на гостите.

Отборът на Тампа Бей продължава със силните си игри, след като се наложи с 2:1 след продължение над Анахайм. Брейдън Пол реализира 35 секунди след началото на продължението, за да донесе шестата поредна победа на тима от Флорида. Мачът даде заявка да бъде много интересен с ранния гол на Никита Кучеров за гостите, но 2 минути преди края на първата третина Ник Ричи изравни, което бе и последното попадение до края на редовното време.

Вратарят на Тампа Андрей Василевски записа 35 спасявания, като с това регистрира и победа номер 100 в НХЛ, докато колегата му Джон Гибсън отрази 33 шайби към мрежата си.