"Лисиците" отмъкнаха победата в първия мач за годината в Англия (видео)

Отборът на Лестър постигна победа с 1:0 като гост на Евертън в ранния двубой от днешната програма на 21-ия кръг на Висшата лига, като това беше и първият мач в Англия за 2019 година. Единственото попадение в срещата отбеляза Джейми Варди в 58-ата минута.

Домакините започнаха двубоя малко по-добре, като в 12-ата минута удар на Ричарлисон в наказателното поле срещна гърдите на Джони Еванс. Бразилецът обаче поиска дузпа за игра с ръка, но такава правилно не беше отсъдена. Първата по-сериозна опасност дойде в 19-ата минута за Евертън, когато удар на Джонджо Кени от границата на наказателното поле нацели сглобката на противниковата врата. До края на частта не се случи нищо по-интересно и така двата тима се оттеглиха на почивката при резултат 0:0.

В 50-ата минута Джордан Пикфорд не се намеси добре при центриране на резервата Марк Олбрайтън, но Лестър не се възползва от грешката на вратаря. В 58-ата Майкъл Кийн допусна груба грешка и подари топката на Рикардо Перейра, който изведе Варди на чиста позиция. Нападателят нахлу в наказателното поле и с удар в далечния долен ъгъл откри резултата за "лисиците". Това беше негов пети гол в осем мача срещу този съперник.

В 72-ата минута Нампали Менди затрудни Пикфорд с удар от малък ъгъл в близост до вратата, а избитата топка попадна във Вилфред Ндиди, но опитът му за подаване беше блокиран от противников защитник. В 75-ата Каспер Шмайхел отрази силен шут на влезлия малко по-рано Дженк Тосун. В 80-ата минута главният рефер Мартин Аткинсън не отсъди явна дузпа за гостите за игра с ръка на Кийн в собственото му наказателно поле.

С днешната победа Лестър се изкачи на 7-ата позиция в класирането с актив от 31 точки. Евертън остана на 10-о място с 27 пункта.