Вердаско преодоля първия кръг в Доха

Испанецът Фернандо Вердаско преодоля с лекота първия кръг на турнира по тенис за мъже в Доха, Катар, който е с награден фонд 1.4 милиона щатски долара. Той се наложи с 6:3, 6:4 над италианеца Паоло Лоренци в мач, продължил едва час и 31 минути. Вердаско, поставен под номер 8 в схемата, не започна добре двубоя и загуби собствен сервис в третия гейм, но върна пробива с един в шестия и втори в осмия, с което затвори първия сет. Лоренци загуби третия си пореден сервис-гейм в началото на втория сет и в крайна сметка Вердаско свърши с лекота работата си.

Следващият съперник на Вердаско ще бъде победителят от мача между Филип Колшрайбер и Томаш Бердих. В друг мач от първия кръг в Доха, Роберто Баутиста победи Матео Беретини с 6:1, 6:4.