Гърция изненада САЩ за "Хопман къп"

Отборът на Гърция надделя с 2:1 над САЩ в среща от група "В" на "Хопман къп", неофициалното световно първенство по тенис за смесени отбори.

Гърците в състав Стефанос Циципас и Мария Сакари стигнаха до успеха срещу именития си съперник в мача на смесени двойки, където се наложиха с 4:1, 1:4, 4:2 над Франсес Тиафо и Серина Уилямс.

Преди това в битката на 20-годишните младежи Циципас се справи с Тиафо с 6:3, 6:7(3), 6:3, за да даде преднина на балканския тим.

Американците обаче изравниха в мача на сингъл при дамите, където Уилямс победи със 7:6(3), 6:2 Сакари.

За 23-кратната шампионка от турнирите от Големия шлем това бе първи мач от злополучния финал на Откритото първенство на САЩ в началото на септември, където тя загуби в два сета от японката Наоми Осака, а мачът бе съпроводен от скандали с главния съдия.

Уилямс започна отпуснато мача под жаркото слънце в Мелбърн, но постепенно намери ритъма в играта си и бе много убедителна както в тайбрека на първия сет, така и във целия втори сет.

В класирането в група "В" води Швейцария с 1 победа от 1 мач. Следва Гърция с победа и загуба, Великобритания има същия актив, а САЩ е на дъното с едно поражение.