Гоцев и Динамо-ЛО с драматична загуба от Зенит (Санкт Петербург) у дома (снимки)

Националът Светослав Гоцев и неговият Динамо-ЛО (Ленинградска област) изпуснаха много добра възможност да запишат 2-а поредна и общо 4-а победа във волейболната Суперлига на Русия. Гоцев и компания отстъпиха драматично у дома на силния тим на Зенит (Санкт Петербург) с 2:3 (27:29, 22:25, 25:23, 25:15, 11:15) в среща от 11-ия кръг, играна вчера.

По този начин Динамо-ЛО остава на 11-о място във временното класиране с 3 победи, 8 загуби и 10 точки. В следващия 12-кръг Гоцев и съотборниците му са отново домакини, но този път на аутсайдера Ярославич (Ярославъл). Мачът е в петък (4 януари 2019 година) от 16,00 часа българско време.

Волейболистите на Динамо-ЛО загубиха първите два гейма с минимални разлики, но след това успяха да подобрят играта си и да стигнат до тайбрек. В него, обаче, гостите от Зенит бяха по-хладнокръвни и в крайна сметка се поздравиха с крайната победа след 15:11 и 3:2.

Слави Гоцев започна като титуляр за своя отбор, но бе сменен в третата част. Българският център завърши с едва 5 точки (2 аса и 60% ефективност в атака)

. Най-резултни за Динамо-ЛО бяха Максим Шпилев (1 блок, 1 ас, 42% ефективност в атака и 55% позитивно посрещане) и Леонид Кузнецов (2 блока и 63% ефективност в атака) с 15 и 12 точки, но и това не бе достатъчно за успеха.

За тима на Зенит над всички бе германската звезда Георг Гроцев с 23 точки (2 блока и 47% ефективност в атака) за победата.