Левски Лукойл с победа във Варна

Левски Лукойл завърши календарната 2018-а година с победа, след като днес шампионите спечелиха при визитата си на Черно море Тича (Варна) със 107:91 (29:19; 27:24; 27:23; 24:25) в двубой от XII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Христо Захариев беше най-резултатен за столичани – 29 точки, а Калоян Иванов добави 23 точки за успеха.

Георги Боянов се отличи с „дабъл-дабъл“ за „моряците“ – 24 точки и 10 борби.

Шампионите контролираха събитията на терена от първия съдийски сигнал и без осбени трудности стигнаха до двуцифрен аванс още след първата четвърт – 29:19. През вторите десет минути баскетболистите на Левски Лукойл свалиха темпото, но въпреки това, нямаха особени трудности да задържат преднината си и се оттеглиха на почивката при 56:43 в тяхна полза.

През второто полувреме възпитаниците на Константин Папазов бявно, но сигурно продължиха да трупат преднина, като не дадоха никакъв шанс на съперника да помисли за обрат, а последният съдийски сигнал прозвуча при 107:91 в полза на Левски Лукойл.

Черно море Тича – Левски Лукойл 91:107 (19:29; 24:27; 23:27; 25:24)

Черно море Тича: Георгиев 10, Йорданов 4, Коцев 17, Боянов 24, Къртев 7 (Алексиев 6, Стефанов, Савов, Стойков 10, Молдов 1, Маринов 3, Кръстев 9)

Левски Лукойл: Карамфилов 5, К.Иванов 23, Захариев 29, Мийович 13, Робинсън 13 (Великов 7, Д.Иванов 17, Николов, Кръстанов)