Левски пречупи ЦСКА и взе сериозен аванс в серията - отзивите на живо от зала "Христо Ботев"

Балкан приключи 2018-а с категоричен успех

Отборът на Балкан (Ботевград) приключи 2018-а година по най-добрия възможен начин, след като постигна категоричен успех при домакинството си на Академик (София) със 113:79 (20:27; 31:19; 33:18; 29:15) в двубой от програмата на XII кръг на Националната Баскетболна Лига.

Микаел Хопкинс беше над всички за домакините и приключи с „дабъл-дабъл“ – 20 точки и 14 борби, Тенксли Ефианай също се отчете с двойни показатели – 19 точки и 10 борби, а Крис Минков и Павлин Иванов добавиха съответно по 13 и 12 точки.

Лъчезар Димитров вкара 17 точки за „студентите“, а Николай Стоянов и Андрей Иванов вкараха по 15 точки.

Ботевградчани не влязоха особено концентрирани в двубоя, като в първите минути допуснаха изключително много грешки, с които позволиха на младите „студенти“ да поведат със седем точки – 27:20 след първите десет минути.

Небойша Видич взе мерки на кратката почивка между двете части, като действията му даонесоха необходимия резултат и през втората част възпитаниците му показаха истинските си възможности. Три минути преди почивката Балкан стигна до пълен обрат след тройка на Петков – 41:40, като в оставащото време „зелените“ контролираха играта и след 20 минути игра имаха преднина от пет точки – 51:46.

Домакините убиха интригата в мача през третия период, когато бяха пълни господари на терена и без особени проблеми достигнаха до най-голямата разлика в своя полза до този момент в мача – 84:64, като в заключителните десет минути двубоят просто се доиграваше, а последния съдийски сигнал прозвуча при 113: 79 в полза на Балкан (Ботевград).