Манчестър Юнайтед продължава да се забавлява при Солскяер (видео)

Отборът на Манчестър Юнайтед разгроми с 4:1 Борнемут на "Олд Трафорд" в мач от 20-ия кръг на английската Висша лига. Пол Погба даде аванс на домакините в реултата още в 5-ата минута. Той се възползва от блестящ пробив и асистенция на Маркъс Рашфорд. В 33-ата минута отново Погба бе точен за 2:0, този път с глава. Маркъс Рашфорд вкара третия гол за домакините в 45-ата минута, а в последните секунди на първата част Нейтън Аке бе точен с глава за Борнемут. В 72-ата минута включилият се от пейката Ромелу Лукаку направи резултата 4:1. Така "червените дяволи" записаха трета убедителна победа в третия си мач под ръководството на новия мениджър Оле Гунар Солскяер. Юнайтед продължава да е шести в класирането, но вече само на 3 точки зад петия Арсенал. Четвъртият в подреждането Челси е с 8 точки пред "червените дяволи". Борнемут пък заема 12-а позиция.
Антони Марсиал, Маркъс Рашфорд и Джеси Лингард бяха тримата в атака за Юнайтед днес. Това бе нападателното трио на тима и при победата с 5:1 срещу Кардиф в дебютния мач на Солскяер начело на "червените дяволи". Борнемут също излезе с трима в атака - Джуниър Станислас, Калъм Уилсън и Джошуа Кинг.
Мачът започна по идеален за домакините начин. Още първата опасност за вратата на Асмир Бегович бе превърната в гол. В 5-ата минута световният шампион с Франция Пол Погба подложи крак и на празна врата от съвсем близко разстояние изведе Юнайтед напред. Голямата заслуга за гола обаче бе на Маркъс Рашфорд, който направи страхотен пробив, след като овладя топката на десния фланг. Рашфорд финтира майсторски двама играчи на “черешките” и намери с прекрасен пас Погба пред вратата на гостите.

Почти веднага след гола на Погба тимът на Солскяер отново застраши вратата на Бегович. Неманя Матич даде великолепен извеждащ пас по земя на Марсиал, но съвсем малко не достигна на французина да играе с топката. Бегович находчиво излезе напред и пресече подаването. Броени минути след това Бегович пак трябваше да се намесва и го направи стабилно.

В 15-ата минута домакините сътвориха нова интересна ситуация пред вратата на “черешките”. Погба свали топката за Рашфорд, който стреля, но се получи рикошет и резултатът бе ъглов удар. В 26-ата минута пък гостите бяха близо до изравняване на резултата. След изпълнение на ъглов удар отбраната на “червените дяволи” показа колебания и се получи разбъркване, при което първо Давид де Хеа направи спасяване, а после топката все пак бе избита далеч от вратата. Секунди по-късно Погба опита да притеснява Бегович с далечен изстрел, но стражът бе на мястото си.

В 33-ата минута Андер Ерера центрира отдясно, а Пол Погба показа атлетизма си и заби с глава топката във вратата на безпомощния Бегович - 2:0.

В минутите след след второто попадение на Погба имаше напрегнати моменти и пред вратата на Де Хеа, но гостите не успяха да стигнат до гол. При една от ситуациите Виктор Линдельоф задържа в наказателното поле Нейтън Аке, но съдийски сигнал не последва.

В последните минути на първата част двата тима си размениха по едни гол. В 45-ата минута страхотна атака на Юнайтед завърши с гол на Маркъс Рашфорд. До попадението се стигна след много хубав пас на Матич към Антони Марсиал, който центрира майсторски с външен фалц отдясно към Рашфорд, а той технично отклони топката във вратата.

Във втората минута на добавеното време Нейтън Аке с удар с глава опъна мрежата зад Де Хеа след центриране отляво на Дейвид Брукс и тимът на Еди Хау върна едно попадение.

Домакините продължаваха да играят освободено и активно в атака и четири минути след почивката Андер Ерера бе близо до гол, но топката не попадна във вратата на Бегович. В 65-ата минута пък Рашфорд бе изведен в много добра позиция пред противниковата врата, но не успя да преодолее Бегович.

В 70-ата минута Ромелу Лукаку смени Маркъс Рашфорд, който изглежда имаше проблем в слабините. Само две минути по-късно тъкмо белгийският нападател направи резултата 4:1 с хубав удар, след като бе намерен от Погба в наказателното поле на “черешките”. При подаването на Погба към Лукаку белгиецът бе в положение на засада, но това не бе отчетено от съдиите.
В 80-ата минута Ерик Байи получи директен червен картон и Манчестър Юнайтед остана с 10 души на терена. Централният бранител бе отстранен от игра за грубо нарушение в средата на терена срещу футболист на Борнемут. Тази ситуация обаче не повлия по никакъв начин на двубоя и пред погледа на легендарния сър Алекс Фъргюсън играчите на Солскяер се поздравиха с нова убедителна победа.