Глътка въздух за Бърнли в края на 2018 година

Тимът на Бърнли изпраща с победа 2018 година. В мач от 20-ия кръг на английската Висша лига Бърнли надигра с 2:0 на своя стадион “Търф Моор” Уест Хам. И двете попадения бяха реализирани през първата част. Крис Уууд в 15-ата минута даде аванс на домакините в резултата. Той получи топката в наказателното поле от Ашли Барнс и опъна мрежата зад стража на “чуковете” Лукаш Фабиански. В 34-ата минута Дуайт Макнийл бе изпуснат от отбраната на лондончани във вратарското поле след центриране отдясно на Ашли Уестууд и стана автор на втория гол в двубоя.

Бърнли прекъсна серия от три поредни поражения и е на 18-о място в класирането с 15 точки. Уест Хам е 11-и с 27 точки.