Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Германия отнесе Испания на “Хопман къп”

Германия стартира повече от убедително в турнира по тенис за смесени отбори "Хопман къп", след като отнесе Испания с 3-0 в първата си победа в група А. Германците изглеждат фаворити за крайната победа и се стараят да спечелят турнира за първи път от 1995-а година, когато триумфираха с Борис Бекер и Анке Хубер.

Номер 4 в света Александър Зверев осигури успеха на тима с 6:4, 4:6, 7:6 (7:0) срещу испанския ветеран Давид Ферер, което означаваше и 2:0. Зверев показа някои разочароващи неща във втория сет, но успя да неутрализира своите 45 непредизвикани грешки с 39 уинъра и 8 аса. След мача Зверев изказа уважението си към Ферер, който ще прекрати кариерата си през 2019-а година.

"Цялото ми уважение е за Давид, който успя да се върне в мача след един загубен сет и да спечели втория сет, след като изоставаше с пробив. Той е най-големият биткаджия, който аз познавам в професионалия тенис. Това, което направи в нашия спорт в последните 15 или 20 години, е абсолютно невероятно, заяви Зверев.

Преди това номер 2 в света Анжелик Кербер победи в три сета Гарбине Мугуруса с 6:2, 3:6, 6:3, като по този начин сложи край на серията си от пет поредни поражения от същата противничка. След неубедителния старт и на двете в мача, Кербер взе контрола и направи два пробива на подаването на Мугуруса в първия сет. Мугуруса се възползва от неконцентрираната игра на германката във втория сет и от нейните 16 непредизвикани грешки, за да изравни резултата. Но в третия моментите за испанката бяха малко и Кербер накрая се израдва на петия си пореден мач без поражение.

В мача на двойки по новите правила Кербер и Зверев спечелиха с 4:2, 4:3 (5:3) и така оформиха крайното 3:0.