Джокович започна новия сезон с рекордна титла (видео)

Световният №1 Новак Джокович започна новия сезон с трофей, макар и от неофициален турнир. 31-годишният сърбин спечели титлата на демонстративната надпревара в Абу Даби. На финала Ноле надви в много оспорван мач финалиста от “Уимбълдън” Кевин Андерсън с 4:6, 7:5, 7:5.

За Джокович това е четвърта титла в Абу Даби (първите си три той спечели между 2011 и 2013). Така той изравни рекорда на испанската суперзвезда Рафаел Надал, който също е печелил състезанието четири пъти в кариерата си досега.

В първия сет решаващ се оказа пробивът, който южноафриканецът реализира в 9-ия гейм. Във втората част двойна грешка на Андерсън донесе два сетбола на сърбина в 12-ия гейм. Джокович се възплозва още от първата възможност и изравни резултата в сетовете. В решаващия трети сет Джокович пропусна три мачбола в 10-ия гейм, но в 12-ия стигна до нови два и в крайна сметка прекърши съперника си.