Лестър се провали с по-лесната задача (видео)

След като в предишните два кръга Лестър изненада всички с последователни победи над Челси и Манчестър Сити, сега отборът записа домакинско поражение с 0:1 от Кардиф в двубой от 20-ия кръг на Премиър лийг. Виктор Камараса реализира победния гол в добавеното време след прекрасно изпълнение, а в 75-ата минута “лисиците” бяха пропуснали дузпа чрез Джеймс Мадисън. Така тимът на Клоп Пюел остава с 28 точки и заема осма позиция, а Кардиф запазва аванса си от 4 пункта под първия тим под чертата Фулъм, който днес също триумфира с попадение в края. Това беше първи успех за уелския състав на чужд терен през сезона в елита.

Играчите на Лестър и Кардиф сътвориха интересен сблъсък с куп положения и беше изненадващо, че не паднаха повече голове. Така и обаче домакините не успяваха да наложат някакъв превес, а още през първото полувреме вратарят им Каспер Шмайхел се появи с няколко важни намеси. Джеймс Мадисън и Рикардо Перейра пък пропиляха шансовете за шампионите от 2016 г.

Размяната на опасности пред двамата вратари продължи и след почивката, за да се стигне до 74-ата минута. Тогава Шон Морисън фаулира Мадисън в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Потърпевшият обаче загуби спора с Нийл Етеридж, който хвана посоката на удара му и изби. За стража на гостите това е трета спасена дузпа този сезон.

Нещата продължиха по обичайния до момента начин до самия край, когато във втората минута на продължението Камараса заби впечатляващо попадение с цената на 3 точки.

И двата отбора ще имат честта да открият футболната 2019-а година с двубои още на 1 януари. Тогава “лисиците” гостуват на Евертън, а Кардиф приема Тотнъм.