Мертенс измъкна Наполи в драматичен сблъсък (видео)

Отборът на Наполи измъкна победата в 88-ата минута срещу Болоня. Двата тима изиграха много драматичен сблъсък от 19-ия кръг на Серия "А", в които момчетата на Карло Анчелоти надделяха с 3:2. Герой за "небесносините" стана Дрис Мертенс, който донесе важните три точки с плътен удар от 20 метра. Преди това Аркадиуш Милик (15, 51) два пъти даваше аванс на неаполитанците, но Сантандер (37) и Данило (80) с глава изравняваха.
Успехът беше номер 14-и за южняците, които завършиха годината на второ място в Серия "А" с актив от 44 точки, изоставайки на девет точки от Ювентус, но запазвайки преднината си от пет точки пред третия Интер.
Съставът на Филипо Индзаги изигра може би най-добрия си мач за сезона, като заслужаваше да измъкне поне точка в последните минути, но въпреки това записа десета загуба през тази кампания. "Рособлу" остана на 17-то място с 13 точки, но зоната за спасяване е само на три точки.
Двамата най-добри футболисти на домакините Лоренсо Инсиние и Калиду Кулибали бяха аут за мача, тъй като изтърпяват наказание от двама мача. Над 40 000 тифози по трибуните подкрепиха Кулибали в битката срещу расизма, след като защитникът беше бурно освиркван заради цвета на кожата си на "Джузепе Меаца" срещу Интер.
Гостите имаха първата възможност в 4-ата минута, но Андреа Поли пропусна. Малко по-късно Милик се разписа. Той беше точен в 15-ата минута, като реферът трябваше да гледа ВАР, заради претенциите на гостите за игра с ръка, но попадението беше зачетено.
"Небесносините" пропуснаха да удвоят, а в 37-ата минута Сантандер с глава вкара красив гол за 1:1. Втората част започна с нов гол на Милик, който този път се разписа с глава. Попадението беше негово десето в Серия "А" през този сезон, а също така общо 20-то в калчото.
Домакините търсеха трети гол, но постепенно намалиха оборотите, като в 80-ата минута при поредното центриране се видя липсата на Кулибали. Този път Данило се извиси над всички и с глава вкара за 2:2.
Наполи се хвърли в атака и късметът беше на страната на домакините в 88-ата минута, когато Лукаш Скорупски не се намеси перфектно след изстрела на Мертенс и двукратните шампиони на Италия отново поведоха. Голът беше осми за белгиеца през този сезон, а също така десети срещу Болоня.
Болоня обаче създаде няколко положения в рамките на четири минути, но първо Пьотър Зелински изчисти пред голлинията. Мерет спаси след това, а Паласио пропусна за 3:3.
Така гостите записаха 20-и пореден мач без победа в Серия "А" далеч от "Ренато Д`Ара", докато Наполи в шести пореден мач взе трите точки срещу Болоня.