Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Страхотна тупалка спаси Лацио на "Олимпико"

Лацио и Торино завършиха 1:1 в среща помежду им от 19-ия кръг на Серия "А". Андреа Белоти откри резултата от дузпа в добавеното време на първата част, а Сергей Милинкович-Савич изравни със страхотен гол в 62-ата минута. Двубоят в Рим предложи ритници и нерви, което донесе червени картони на Адам Марушич от "орлите" и Суалихо Меите от "биковете".

Левият халф-бек на Торо Лоренцо Де Силвестри нямаше ден и на няколко пъти пропусна да донесе победата на своите. Първият такъв момент дойде в 15-ата минута. Тогава Де Силвестри уцели гредата на вратата на домакините. В 25-ата минута се откри шанс пред голмайстора Чиро Имобиле, но топката не намери мрежата след шут. Така се стигна до 45-ата минута, когато реферът Масимилиано Ирати назначи 11-метров наказателен удар за задържане с ръце на Белоти в пеналтерията на Лацио. Нападателят на "биковете" откри резултата с нисък изстрел от бялата точка.

След почивката "орлите" тръгнаха да връщат попадението и успяха. В 62-ата минута Сергей Милинкович-Савич прати неспасяем удар в далечния ъгъл на вратата на Салваторе Сиригу и "взриви" трибуните на "Олимпико". Две минути по-рано Де Силвестри пропусна да направи 2:0 от чиста позиция в наказателното поле на лациалите. Футболистът на Торино обаче стреля в облаците. Срещата не доиграха Марушич и Меите, които бяха изгонени от игра за груби прояви.