Академик (София) спечели турнира в памет на Иван Андреев

Академик София спечели турнира в памет на големия треньор Иван Андреев, който БК Балкан организира за осма поредна година. Надпреварата тази година беше за момчета, родени 2004/2005 година, съобщават от клуба.

На финала тимът, който беше воден от Марио Христов, победи ФМП Академия със 78:64.
Академик контролираше срещата през по-голямата част. ФМП влезе по-добре в двубоя с доста бързи атака и поведе с 8:2, постепенно Академик подобри игра и обърна нещата в своя полза след първата част.

ФМП се доближи в резултата в началото на втората, но българският тим направи серия 14:0 и се откъсна с 18 точки напред при 41:23.

След почивката македонският тим подобри защита и свали на няколко пъти изоставането си до 2 точки. Гостите имаха шанс за обрат на няколко пъти, но не успяха да се възползват, а последната част започна при 54:52 за Академик. В последната част Академик София затвърди по-добра игра и спечели мача.

Балкан остана на трето място, след като спечели срещу Партизан Водно Санс (Македония) със 79:43 в мача за бронза. Отборът на домакините изигра много хубав мач и спечели с убедителна разлика, след като вчера загуби от ФМП Академия. В първия период Балкан имаше лека преднина от 8 точки, а голямата разлика дойде във втората, когато играчите на Виктория Маринова ограничи съперника до 5 точки срещу 21 за тях и поведоха на почивката с над 20 точки. След подновяване момчетата на Балкан качиха водачество над 30 точки и задържа без проблем до края.

Най-резултатен за Балкан с 26 точки беше Илиян Пищиков. По 15 вкараха Иван Николов и Хрисимир Маринов, който се завърна на този турнир след контузия.