Второто място натежа на Тотнъм и "шпорите" се сринаха в последния си мач за годината (видео)

Отборът на Тотнъм, който в средата на седмицата се изкачи на второ място във временното класиране на Премиър лийг, допусна обрат и болезнена загуба с 1:3 от Уулвърхамптън на "Уембли". Хари Кейн (22') даде аванс на домакините, но пестеливата игра на "шпорите" след почивката им изигра лоша шега и "вълците" стигнаха до пълен обрат след голове на Уили Боли (72'), Раул Хименес (83') и Елдер Коща (87'). Това бе поредно силно представяне на тима на Нуно Еспирито Санто срещу водещ отбор в Премиър лийг. Улвърхамптън победи наскоро и Челси, а освен това записа равенства с Манчестър Сити, Манчестър Юнайтед и Арсенал.

Деле Али се завърна в състава на "шпорите", след като пропусна победата над Борнемут. Давинсон Санчес, Киърън Трипиър и Бен Дейвис също започнаха като титуляри.

Леандер Дендонкер стартира за първи път в двубой от Премиър лиг. Рубен Невес и Иван Кавалейро също бяха част от титулярния състав на "вълците".

В 16-ата минута гостите можеха да получат дузпа, след като центриране на Траоре рикошира в ръката на Дейвис и излезе в корнер. Стюрт Атуел обаче отсъди ъглов удар, макар че имаше основание да посочи бялата точка.

Няколко минути след това Патрисио се намеси блестящо, избивайки много добър удар на Ериксен от границата на наказателното поле.
В 22-рата минута Хари Кейн откри резултата със страхотен гол. Сон намери английския национал, който се освободи много елегантно от бранителя пред себе си и с удар с левия крак от 25 метра не остави шанс на Патрисио - 1:0.
Малко по-късно Сон опита подобно изпълнение от идентична позиция, но този път топката премина встрани от вратата.

"Вълците" играха стабилно в защита до почивката, но не създадоха почти нищо в офанзивен план.
През второто полувреме Уулвс заигра доста по-добре, докато "шпорите" действаха много пестеливо. След 60-ата минута "вълците" видимо взеха инициативата и успяха да вкарат три гола в рамките на 18 минути. Боли изравни в 72-рата, след като засече с глава много добро центриране на Моутиньо от корнер.

В 83-тата Хименес задържа около границата на наказателното поле, стреля между краката на Уинкс и прати топката точно до дясната греда на вратата на Лорис.

Три минути преди края "вълците" наказаха Тотнъм на контраатака. Дохърти изведе по превъзходен начин Коща, който стреля покрай Лорис, оформяйки крайния резултат.

"Шпорите" имаха две претенции за дузпа, които не бяха уважени от съдийската бригада.

Тотнъм засега остава на второ място с актив от 45 точки, но утре Манчестър Сити може да изпревари отново лондончани. Уулвърхамптън заема седмо място с 29 пункта.