Гредите и ВАР спряха Фиорентина за победа в Генуа

Тимовете на Дженоа и Фиорентина завършиха при резултат 0:0 в мача помежду си от 19-ия кръг на Серия “А”. Гостите от Флоренция обаче могат да съжаляват повече за този резултат, тъй като удариха две греди, а в една ситуация в 68-ата минута реферът не отсъди дузпа в тяхна полза след консултация с ВАР. Преди това Кевин Миралас удари греда в 40-ата минута, а същото стори в 59-ата минута и Федерико Киеза.

В крайна сметка “виолетовите” във втори пореден мач в първенството не успяха да вкарат гол (след поражението от Парма с 0:1 на собствен терен в миналия кръг) и са десети в класирането с 26 точки. Дженоа пък заема 14-о място с 20 точки.