Най-после! Киево дочака първата си победа

Аутсайдерът в Серия "А" Киево се добра до първа победа от началото на сезона. Ветеранът Емануеле Джакерини се разписа от фаул в 76-ата минута и "летящите магаренца" се наложиха с 1:0 над Фрозиноне. Гостите играха с човек по-малко почти цяло второ полувреме след червен картон на Марко Капуано. Въпреки дълго чакания успех, Киево е на дъното в класирането с едва 8 точки, а Фрозиноне е на предпоследното 19-о място с 10 точки.

В първите минути таранът на Киево Серджо Пелисиер получи удар в главата при едно единоборство, но беше превързан и се върна на терена. Именно ветеранът създаде най-много проблеми за защитата на Фрозиноне. Негов прехвърлящ удар мина на сантиметри над гредата, а в средата на полувремето 39-годишният нападател отклони с глава топката след центриране от корнер и я прати във вратата, но попадението беше отменено заради нарушение срещу вратаря Марко Спортиело.
Киево заигра по-смело след почивката, а в 58-ата минута тимът от Верона получи допълнителен импулс, след като Марко Капуано от гостите беше изгонен. Сега вече "летящите магаренца" се хвърлиха в атаки и пред вратата на Фрозиноне стана горещо.

В 76-ата минута Киево получи фаул пред границата на наказателното поле и Джакерини майсторски завъртя топката над стената - 1:0. Това беше втори гол за 33-годишния ветеран през сезона и благодарение на него домакините завършиха годината с победа, която им дава крехки надежди, че могат да се спасят от изпадане.