Рома подчини Парма след силно второ полувреме (видео)

Отборът на Рома надигра с 2:0 като гост Парма в мач от 19-ия кръг на Серия "А". Браян Кристанте даде аванс на "джалоросите" в резултата с гол в 58-ата минута, а в 75-ата Дженгиз Юндер реализира второто попадение за тима от Вечния град. Котдивоарският нападател на Парма Жервиньо се изправи срещу бившия си тим, но не направи нещо запомнящо се. В атаката на "вълците" пък действаха опитният Един Джеко и доста по-младите Джъстин Клуйверт и Дженгиз Юндер.

Двата тима изиграха доста скучно първо полувреме, в което преобладаваше битката в средата на терена и интересните ситуации пред двете врати се брояха на пръстите на едната ръка. При една от тях, в края на първото полувреме, Дженгиз Юндер проби отдясно и центрира по земя към връхлитащия Джъстин Клуйверт, но холандското крило едва достигна до топката и не успя да я насочи във вратата.

През втората част играчите на Еузебио Ди Франческо изглеждаха различен отбор и успяха да прекършат бившия тим на Христо Стоичков и Валери Божинов. В 58-ата минута Браян Кристанте изведе Рома напред в резултата. Халфът изпрати топката във вратата на Луиджи Сепе с глава след центриране от ъглов удар.

Три минути след попадението на Кристанте гръцкият защитник на гостите от столицата Костас Манолас бе сменен принудително от Жуан Жезус заради контузия.

В 71-ата минута Един Джеко имаше шанс да направи резултата 0:2, но стреля неточно с глава след центриране от корнер. Малко след това отново босненският нападател направи пропуск, като изигра егоистично опасна за Парма ситуация.
В 75-ата минута Рома все пак отбеляза втори гол, като неговият автор бе Дженгиз Юндер. Турското крило получи топката отляво в наказателното поле на домакините и необезпокояван я насочи в мрежата зад Сепе.

“Вълците” задържаха удобния за тях резултат без проблеми в заключителните минути и прибавиха три точки към актива си, като вече са с 30 на петото място. Парма е на 12-а позиция с 25 точки.