Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Вики Томова стартира с победа в квалификациите на турнира в Бризбън

Първата ракета на България Виктория Томова стартира с победа новия сезон. Българката преодоля първия кръг на квалификациите на първия турнир по тенис за годината - в Бризбън (Австралия) на твърди кортове с награден фонд 1 милион долара. Томова, която е 157-а в световната ранглиста, победи американката Дженифър Брейди с 4:6, 7:6(8), 6:2 за 2:40 часа.
Двете си направиха общо седем пробива в първия сет, но американката взе подаването на българката в десетия гейм и поведе в резултата. Във втората част се игра без пробиви, а Брейди имаше четири мачбола в десетия гейм, но не успя да се възползва. В тайбрека Томова преодоля пасив от 2:4 и 7:8, но взе три поредни точки и изравни.
В решаващата трета част Томова допусна пробив още в началото, след което обаче взе следващите шест от общо седем гейма и затвори мача. Томова заработи 13 точки за световната ранглиста и 1925 долара от наградния фонд. Във втория кръг на пресявките българката ще играе с друга американка - Кристина МакХейл, която елиминира водачката в схемата Александра Крунич (Сърбия) с 6:3, 6:0 за 69 минути. МакХейл е 151-а в ранглистата. Двете с Томова не са се срещали досега.