Уест Хам обърна Саутхамптън, Андерсон разплака "светците"

Отборът на Уест Хам се изкачи на деветата позиция във Висшата лига, след като победи като гост с 2:1 Саутхамптън в последния двубой от 19-ия кръг. "Чуковете" изоставаха в резултата, но с два гола на Фелипе Андерсон успяха да изтръгнат победата на стадион "Сейнт Мери" и събраха 27 точки.
"Светците" пък останаха 16-и с 15 точки. И трите гола паднаха през второто полувреме. Домакините откриха в 51-ата минута чрез Нейтън Редмънд при едно разбъркване пред вратата. Стражът на Уест Хам Лукаш Фабиански отби първоначалния изстрел на Редмънд, след това спаси и добавката на Ориол Ромеу, но Редмънд успя с тяло да я прати в мрежата.
Футболистите на гостите протестираха с претенции за игра с ръка на футболиста на Саутхамптън, но голът беше зачетен. Радостта на "светците" се оказа кратка, тъй като само две минути по-късно Андерсон изравни с удар от границата на наказаталното поле, като прати топката неспасяемо към близката греда и вратарят Алекс Маккарти се оказа безпомощен.
Шест минути по-късно обратът стана пълен. До края домакините имаха шанс да изравнят чрез Редмънд в 75-ата минута, но Фабиански опази мрежата си.Така Уест Хам продължава фантастичната си серия през декември, като вече записа пет победи от изиграните шест мача и катери класирането.