Олимпиакос с Везенков загуби в Евролигата

Гръцкият тим Олимпиакос загуби като гост от последния в класирането Дарушафака (Турция) със 75:79 (12:24, 19:18, 22:18, 22:19) в среща от 15-ия кръг на редовния сезон на Евролигата по баскетбол за мъже. Българският национал Александър Везенков влезе в игра за Олимпиакос във втората минута на първата част и се отличи с 2 точки, 1 борба и 1 асистенция за общо 10:11 минути на игрището.
Янис Стрелниекс беше най-резултатен за гърците с 15 точки, а за домакините се отличи Тони Дъглас с 19 точки, 9 асистенции и 5 отнети топки. Турският тим започна страхотно мача, повеждайки с 31:14, след което играчите на Олимпиакос се опитаха да стигнат до обрат, но не успяха. Гръцкият тим е на пето място в класирането с 9 победи и 6 загуби от началото на сезона, а Дарушафака е на последната позиция с баланс 2-13.
В Москва Химки загуби от Баскония (Испания) със 77:85 (19:27, 17:16, 22:14, 19:28) в друг мач от турнира. Американецът с български паспорт Дий Бост се отличи с 8 точки, 3 асистенции, 2 отнети топки и 1 чадър за 22:18 минути като титуляр. Испанският тим изигра силни първа и последна четвърт и стигна до успеха.
За Баскония най-резултатен беше Шейвон Шийлдс с 15 точки, а за Химки 19 реализира Джордън Мики. Испанците са на десето място в класирането с баланс 7-8, а Химки е на 13-а позиция с 5-10. По-късно днес са срещите Макаби (Тел Авив, Израел) - Армани Милано (Италия) и Барселона (Испания) - Анадолу Ефес (Истанбул).