Балкан пропиля 24 точки аванс, но все пак надви Левски Лукойл (галерия)

Отборът на Балкан (Ботевград) пропиля преднина от 24 точки, но все пак победи като гост Левски Лукойл с 81:80 в зала "Универсиада" в първа среща от четвъртфиналите в турнира за Купата на България по баскетбол за мъже. Реваншът е на 16 януари в Ботевград.

45 Купа България: Левски Лукойл - Балкан 80:81

Възпитаниците на Небойша Видич изиграха страхотно първо полувреме, а в средата на втората част поведоха с 24 точки разлика при 38:14 и 41:17. На почивката играчите на Балкан имаха аванс от 51:33. Баскетболистите на Левски Лукойл изиграха страхотна трета част и успяха да намалят пасива си на 64:67 преди финалните 10 минути.

В тях играчите на Константин Папазов дори стигнаха до пълен обрат след тройка на Божидар Аврамов за 80:78 две минути преди сирената. Балкан стигна до успеха след тройка на Павел Иванов 28 секунди преди края. Последва таймаут, след който Патрик Рембърт загуби топката, а Балкан имаше нападение. В него обаче гостите не успяха да вкарат, а 1.5 секунди преди сирената и топка за Левски, домакините не успяха да реализират и така Балкан спечели мача.

18 точки за победителите вкара Брендън Браун, който направи и 11 асистенции, с 16 точки се отличи националът Венцислав Петков, а по 9 вкараха Крис Минков, Микаел Хопкинс (12 борби) и Александър Гаврилович.

За Левски Лукойл страхотен мач изигра Патрик Рембърт, който завърши с 32 точки. Калоян Иванов записа 13, а брат му Деян - 10 точки.