Берое с важна крачка към полуфиналите за Купата на България

Отборът на Берое (Стара Загора) направи важна крачка към класиране за полуфиналите в турнира за Купата на България, след като тази вечер се наложи при визитата си на Рилски спортист (Самоков) със 78:67 (26:15; 17:15; 22:20; 13:17) в първия четвъртфинален сблъсък между двата тима, който се игра в „Арена Самоков).

Конър Франкамп беше най-полезен за победителите и приключи с „дабъл-дабъл“ – 18 точки и 11 асистенции, Александър Янев вкара 15 точки, а Далин Бачински също се отчете с двойни показатели – 11 точки и 11 борби.

Гостите от Стара Загора започнаха ударно двубоя и само за десет минути успяха да стигнат до двуцифрен аванс – 26:15, като през втория период баскетболистите на Рилски спортист спряха устрема на съперника, но въпреки това, след първото полувреме Берое имаше комфортна преднина – 43:30.

Третата четвърт премина равностойно, което бе изцяло по вкуса на гостите от Стара Загора, но в началото на заключителните десет минути момчетата на Людмил Хаджисотиров се активизираха и бързо се върнаха в мача след серия от 12:0 за 62:65 при 7:23 минути до края.

Старши-треньорът на „зелените“ Любомир Минчев реагира мигновено, като направи няколко промени в движение, с които успя да спре пропадането на отбора си, а в оставащото време старозагорци успяха да удържат преднината си и да се поздравят с победата – 78:67.

Рилски спортист – Берое 67:78 (15:26; 15:17; 20:22; 17:13)

Рилски спортист: Георгиев 12, Бозов 13, Маринчешки 6, Дженкинс 18, Харис (Маринов 6, Хаджирусев 5, Гуджино 3, Васов, Диме 4)

Берое: Ваклинов 3, Стоянов 8, Уайт 11, Франкамп 18, Когинс 8 (Янев 15, Желев 4, Василев, Бачински 11)