Салах ще играе срещу Арсенал и Манчестър Сити, ФА не смята, че симулирал

Голмайсторът на Ливърпул Мохамед Салах няма да бъде разследван от Футболната асоциация на Англия заради дузпата, която получи по време на вчерашния двубой с Нюкасъл (4:0). Две минути след началото на второто полувреме египтянинът падна в наказателното поле, след като бе подръпнат за ръката от Пол Дъмет. Главният рефер Греъм Скот посочи бялата точка, но след мача Рафаел Бенитес определи дузпата като "лека".

Тази сутрин в някои от медиите на Острова се появиха слухове, че срещу Салах може да бъде повдигнато обвинение в опит за подвеждане на съдията. Ако комисията сметне, че е налице подобно провинение, то на играча, който е извършил симулацията, се налага автоматична санкция от два мача. Вече имаше няколко такива случая от началото на сезона.

Следващите два двубоя на Ливърпул са изключително важни и тежки - домакинство на Арсенал и гостуване на шампиона Манчестър Сити. Мърсисайдци имат аванс от шест точки пред Тотнъм и седем пред "гражданите", така че ще се опитат да направят още една голяма крачка към титлата с евентуални позитивни резултати в предстоящите дербита.

В крайна сметка от ФА са прегледали видеозапис на ситуацията и са преценили, че няма основания за подобно наказание срещу Салах, който има 12 гола и седем асистенции от началото на сезона в Премиър лийг.