Торонто победи Маями и увеличи преднината си

Кауи Ленърд отбеляза 30 точки, а Дани Грийн вкара тройка 22.7 секунди преди края и Торонто победи Маями със 106:104, благодарение на което Раптърс увеличиха преднината си в сборното класиране на Националната баскетболна лига на САЩ и Канада (НБА). Грийн завърши мача с 18 точки и Фред ВанВлийт вкара още 16 за Раптърс, които се измъкнаха от 12 промени във водачеството само в последната четвъртина. Маями дори получи три възможности да изравни или поведе в резултата с последното си притежание на топката, но Дуейн Уейд и Джъстис Уинслоу пропуснаха стрелби от далечно разстояние, а отново Уейд не успя да стигне до добавка в друга ситуация. Уинслоу отбеляза 21 точки за Маями, който прекъсна серията си от пет поредни победи. Джош Ричардсън вкара други 17 точки и Хасан Уайтсайд завърши с 16 за Хийт, които вкараха само шест от 12 наказателни стрелби. Раптърс завършиха мача с 19/23.
Джо Харис вкара победен кош 3.4 секунди преди сирената на второто продължение за успеха на Бруклин със 134:132 срещу Шарлът. Спенсър Динуиди завърши с 37 точки и 11 асистенции за Нетс, които спечелиха за девети път в последните си десет мача. Кемба Уолкър пък отбеляза 35 точки за Хорнетс. Блейк Грифин вкара 23 точки и спечели девет борби, а Андре Дръмънд записа десетия си пореден дабъл-дабъл при победа на Детройт със 106:95 срещу Вашингтон. Пистънс загубиха девет от последните си 11 мача, но започнаха силно третата четвъртина и се откъснаха значително в резултата. Това се случи и благодарение на Дръмънд, които вкара 16 точки и спечели 11 борби, докато Ленгстън Галоуей отбеляза 22 точки като резерва. Девин Буукър отбеляза 35 точки и Ти Джей Уорън добави 24, включително всички четири за Финикс в продължението, при победата на Сънс със 122:120 срещу Орландо. Добавената част завърши при резултат от едва 4:2, като Меджик пропускаха 9/10 стрелби.
Дерик Роуз отбеляза 24 точки и записа осем асистенции в едва втория си мач като гост в "Юнайтед Сентър", а неговият Минесота спечели със 119:94 срещу Чикаго. Карл-Антъни Таунс завърши с впечатляващите 20 точки и 20 борби, а Тимбъруулвс спечелиха второ поредно гостуване. Демар Дерозън отбеляза 30 точки и Ламаркъс Олдридж добави 27 при победата на Сан Антонио със 111:103 срещу Денвър. Брайън Форбс завърши мача с 15 точки за Спърс, които спечелиха осем от последните си десет мача и застрашиха първата позиция на Хюстън на югозапад. Лоу Уилямс отбеляза 24 точки, а Монтрезъл Харъл добави 22 за победата на Лос Анджелис Клипърс със 127:118 срещу Сакраменто.