Ели Василева и Скандичи с нова драматична победа в Италия (снимки)

Волейболната националка Елица Василева и нейният Савино Дел Бене (Скандичи) записаха втора драматична и общо 9-а победа в италианската Серия А1. Волейболистките на Скандичи надделяха много трудно у дома над Дзанети (Бергамо) с 3:2 (25:21, 23:25, 25:21, 23:25, 15:8) в мач от междинния 12-и кръг, игран тази вечер пред близо 1200 зрители.

По този начин Скандичи се изкачи на 2-о място във временното класиране с 9 победи, 2 загуби и 25 точки, колкото има и 3-ия Конеляно, но след 8 победи и 3 загуби. В следващия, последен 13-и кръг от първия полусезон Супер Ели и компания гостуват на Банка Валсабина Милениум (Бреша). Срещата е в събота (29 декември) от 21,30 часа българско време.

Ели Василева започна като титулярка за Скандичи, но бе сменена в четвъртия гейм от Валерия Папа. Българската посрещачка завърши със скромните 10 точки (2 блока, 1 ас, 27% ефективност в атака и 45% позитивно посрещане) за успеха.

Над всички за домакините отново бе шведката Изабел Хаак с 27 точки (2 блока, 2 аса и 32% ефективност в атака) за победата. Капитанката Лучия Бозети добави още 18 точки (1 блок, 1 ас, 42% ефективност в атака и 67% позитивно посрещане). За тима на Бергамо полската националка Малвина Смажек реализира 26 точки (1 блок, 1 ас и 35% ефективност в атака), но и това не бе достатъчно за успех.