Скримов и Вибо Валентия измъкнаха драматична победа (снимки)

Волейболният национал Тодор Скримов и неговият Тонно Калипо Калабрия (Вибо Валентия) прекъснаха черната си серия от 5 поредни загуби в италианската Суперлига, след като постигнаха драматична 5-а победа. Скримов и съотборниците му обърнаха и се наложиха много трудно като гости над пълния аутсайдера БКК (Кастелана Гроте) с 3:2 (18:25, 25:23, 24:26, 27:25, 15:10) в среща от междинния 14-и кръг на Скудетото, играна тази вечер в зала "Пала Флорио".

Така волейболистите на Вибо Валентия останаха 11-и във временното класиране с 16 точки след 5 победи и 10 загуби, но и мач повече. Скримов и компания вече изиграха своя мач от следващия 15-и кръг (б.р. победа у дома над Сиена с 3:0 гейма), а двубоят им от 16-и кръг срещу Монца, с капитанът на България Виктор Йосифов, пък е отложен за 6-и февруари 2019 година (сряда). Така, че следващият мач на Вибо Валентия се явява домакинството на гранда Тренто в 17-ия кръг на 13-и януари (неделя) от 19,00 часа българско време.

Тодор Скримов започна като титуляр за Вибо Валентия, но бе сменен в четвъртия гейм от германският национал Том Щрохбах. Българският посрещач се отчете с едва 6 точки (35% ефективност в атака и 60% позитивно посрещане) за успеха.

Нов страхотен мач за гостите изигра мароканският диагонал Мохамед Ал Хашдади, който бе над всички и заби 28 точки (50% ефективност в атака) за победата. За домакините от Кастелана Гроте бразилецът Ренан Буяти реализира 26 точки (1 ас и 51% ефективност в атака), а полският посрещач Войчех Влодарчик приключи с 19 точки (2 блока, 45% ефективнот в атака и 50% позитивно посрещане), но и това не помогна за първия успех на тима в шампионата.

БКК (КАСТЕЛАНА ГРОТЕ) - ТОННО КАЛИПО КАЛАБРИЯ (ВИБО ВАЛЕНТИЯ) 2:3 (25:18, 23:25, 26:24, 25:27, 10:15)