Класика за Торино срещу Емполи (видео)

Отборът на Торино се поздрави с класически успех в домакинството си на Емполи. „Биковете“ надиграха категорично съперника си с 3:0 в среща от 18-ия кръг на Серия „А“. Точни за отбора на Валтер Мадзари бяха Никола Н‘Кулу в 49-ата минута, Лоренцо Де Силвестри в 49-ата и Яго Фалке в 75-ата минута. Успехът изпрати Торино на 8-о място в Серия „А“, а Емполи на 16-а позиция с 16 пункта. Тимът на Валтер Мадзари излезе напред в резултата минута преди изтичането на редовните 45 минути на първата част. Точен за „биковете“ бе Никола Н‘Кулу с глава след центриране от ъглов удар на Даниеле Базели.
В самото начало на втората част Торино вкара втори гол във вратата на Емполи. Този път Лоренцо Де Силвестри бе на точното място. Левият краен защитник разигра добре с Яго Фалке на границата на наказателното поле и с прецизен удар с левия си крак матира Иван Проведел за втори път. В 75-ата минута Яго Фалке направи резултата класически. Испанският флангови футболист осъществи добра солова акция, при която се справи с цялата защита на гостите, а ударът му в левия ъгъл на вратата зад Проведел се оплете в мрежата.
В 89-ата минута Раде Крунич получи червен картон за удар без топка срещу Суалихо Меите, с което остави тима на Емполи с човек по-малко, а Торино запази преднината си от 3 гола до самия край на срещата и се поздрави с ценен успех.