Ел Торо прободе Наполи в добавеното време и зарадва Юве (видео)

Интер спечели дербито с Наполи! "Нерадзурите" надиграха партенопеите с 1:0 в дербито на 18-ия кръг на Серия "А", а единственото попадение в срещата отбеляза Лаутаро Мартинес в първата минута на добавеното време на срещата. Аржентинецът влезе в игра от резервната скамейка в 83-ата минута на мястото на Жоао Марио и му бяха необходими седем минути, за да се разпише. Днешният успех на Интер не довежда до разместване в таблицата, но футболистите на Лучано Спалети прибавиха важни три точки към актива си в борбата за второто място. Грандът от Милано заема трета позиция с актив от 36 точки, а Наполи остава втори с 5 пункта повече. Ювентус е едноличен лидер с 50 точки. Това бе и седми пореден успех за "нерадзурите" на "Джузепе Меаца".

Наставникът на Интер Лучано Спалети не можеше да разчита на Раджа Наинголан, който е с дисциплинарно наказание от клуба. През седмицата белгийският полузащитник бе изваден от състава на "нерадзурите", след като е закъснявал редовно за тренировките на тима, а късно снощи се появи и телефонен запис, в който признава, че иска да се върне в Рома. Все още достоверността на записа не е потвърдена.

На врата за "нерадзурите" застана Самир Ханданович, пред когото ще действаха Данило Д'Амброзио, Стефан де Фрай, Милан Шкриняр и Квадво Асамоа. В средата на терена Марсело Брозович си партнира с Борха Валеро, а пред тях ще действаха Иван Перишич, Жоао Марио и Матео Политано. Те от своя страна покрепяха самотника в предни позиции Мауро Икарди.

Карло Анчелоти се бе спрял на очаквана единадесеторка, в която Раул Албиол, Калиду Кулибали и Марио Руи действаха пред Алекс Мерет. Алан, Хосе Калехон, Фабиан Руис, Марек Хамшик и Пьотр Желински играха зад двамата нападатели Лоренцо Инсиние и Аркадиуш Милик.

Още в 3-ата секунда Интер можеше да излезе напред в резултата. Капитанът на "нерадзурите" Мауро Икарди стреля към вратата на Алекс Мерет след изпълнението на център и нацели напречния стълб на вратата на партенопеите.

В 16-ата минута Наполи отговори с добра атака, при която Лоренцо Инсиние получи възможността да стреля към вратата на Самир Ханданович. Словенският страж успя да парира удара, а след действието на вратаря Квадво Асамоа изчисти топката напред.

В 23-ата минута Карло Анчелоти прибегна към принудителна смяна. Терена напусна капитанът Марек Хамшик, който получи резтежение. Мястото на словака зае Никола Максимович. В 31-ата минута Иван Перишич вкара топката във вратата на Мерет, карайки 61 000 да изригнат, но страничният съдият Александру Констанцу бе вдигнал флага си за засада и попадението не бе зачетено. В 40-ата минута Матео Политано центира топката на главата на Жоао Марио, но португалецът стреля право в ръцете на Алекс Мерет.

В последната минута първото полувреме Калиду Кулибали предотврати сигурен гол във вратата на Наполи. Защитникът се хвърли самопожертвователно пред удар на Икарди, като изчисти топката от самата голлиния. Жоао Марио стреля в аут във втората минута на добавеното време след добро разиграване с Иван Перишич пред наказателното поле.

В 54-ата минута Иван Перишич проби по левия фланг, след което пусна подаване по земя към Мауро Икарди, а аржентинският нападател извади топката към пеналтерията, откъдето Марсело Брозович стреля доста неточно. В 81-ата минута Наполи остана с човек по-малко след червен картон на бранителя Калиду Кулибали. Сенегалецът събори Матео Политано в близост до тъчлинията, след което реагира бурно срещу съдийското решение, а Паоло Мацолени му показа пътя към съблекалните.

Три минути по-късно Матео Политано центрира на главата на Мауро Икарди от ъглов удар, а изстрелът на нападателя бе париран с вещина от Алекс Мерет.

В 89-ата минута Интер извади огромен късмет при удар на Пьотр Желински, който Квадво Асамоа успя да блокира на самата голлиния. Изстрелът на поляка срещна крака на ганаеца, който бе на точното място в точния момент.

Така се стигна до 91-ата минута, в която Лаутаро Мартинес се превърна в "златната резерва" за Интер. Младокът се възползва от груба грешка в защита на Максимович при подаване на Балде Кейта от левия фланг и с прецизен удар с левия крак разпечата вратата на Мерет. В 95-ата минута Лоренцо Инсиние получи червен картон, който донякъде бе незаслужен. Балде Кейта подходи доста неспортсменски, издърпвайки ухото на нисичкия нападател, а при последвалата реакция на Инсиние Мацолени реши да му покаже директен червен картон.

ИНТЕР - НАПОЛИ 1:0

1:0 Лаутаро Мартинес (90+1)

ИНТЕР: Самир Ханданович, Данило Д‘Амброзио, Стефан де Фрай, Милан Шкриняр, Квадво Асамоа, Борха Валеро, Марсело Брозович, Жоао Марио, Матео Политано, Мауро Икарди, Иван Перишич

НАПОЛИ: Алекс Мерет, Алан, Раул Албиол, Калиду Кулибали, Марио Риу, Хосе Калехон, Фабиан Руис, Марек Хамшик, Пьотр Желински, Лоренцо Инсиние, Аркадиуш Милик