Азар изведе Челси до успех в Уотфорд (видео)

Еден Азар донесе победата на Челси при гостуването на Уотфорд. Белгиецът отбеляза и двата гола при успеха на лондончани с 2:1. Той откри резултата в края на първото полувреме със своя гол номер 100 за клуба, но в добавеното време на първата част имаше време и Перейра да се разпише за 1:1. Азар осигури трите точки на "сините" с попадение от дузпа в 58-ата минута.

След този резултат Челси е четвърти, като вече има две точки аванс пред петия Арсенал, който загуби две точки при гостуването си на Брайтън. Уотфорд е девети с актив от 27 точки.

Челси започна агресивно двубоя и създаваше проблеми на защитата на домакините от самото начало. Първи Педро пробва нисък удар, който мина встрани от вратата. В деветата минута грешка на Кепа можеше да доведе до попадение в неговата врата. Той подари топката на Деулофеу в наказателното поле, но той опита да подаде с пета и пасът не се получи.

Секунди по-късно бърза атака на Челси изведе Вилиан отляво. Бразилецът мина покрай излезлия Бен Фостър и стреля от малък ъгъл, а топката се удари в гредата. В опита си да изчисти Кристиан Кабаселе се удари неприятно в гредата. Бранителят получи медицинска помощ, а няколко минути по-късно бе заменен от Мариапа.

Смяната сякаш не се отрази негативно на домакините и те създадоха първите си положения. Лондончани също организираха добри атаки, но не бяха ефективни в завършващата фаза. След половин час игра Азар пропусна отлична възможност след подаване на Аспиликуета. Уотфорд обаче все по-често стигаше в близост до вратата на Кепа. Удар на Дийни бе блокиран отлично от Давид Луис.

В добавеното време на първата част нещата се развиха на скорост. Еден Азар откри резултата, след като получи подаване от Ковачич, мина покрай Фостър и прати топката в опразнената врата. За белгиеца това бе гол номер 100 за Челси. Уотфорд успя да отговори много бързо. Роберто Перейра засече топката от воле на границата на наказателното поле и я прати неспасяемо покрай Кепа.

Второто полувреме двубоят продължи да е много оспорван. Домакините имаха сериозни претенции за дузпа в 54-ата минута, след като Давид Луис повали Дуелофеу в наказателното поле. Съдията не отсъди нищо, но малко по-късно даде дузпа за "сините", след като Фостър събори нахлуващия в наказателното поле Азар. Белгиецът бе точен от бялата точка и даде нова преднина на гостите.

Това развитие сякаш се отрази на играта на Уотфорд, тъй като лондончани доминираха до края на срещата и пропуснаха няколко добри ситуации. В 72-ата минута Вилиан получи топката от Азар в наказателното поле и отправи нисък удар, а топката се удари в гредата. Великолепен пробив на Канте не бе завършен с хубав изстрел от страна на французина. Трой Дийни пък пропусна добра възможност за домакините. В последните минути Жоржиньо и Рюдигер също се разминаха с гола.

УОТФОРД - ЧЕЛСИ 1:2
0:1 - Азар (45+1)
1:1 - Перейра (45+3)
1:2 - Азар (58-д)