Брайтън успя да спре Арсенал (видео)

След три поредни загуби Брайтън стигна до точка в домакинството си срещу Арсенал, като срещата завърши 1:1. Лондончани стартираха отлично и още в седмата минута Обамеянг откри резултата. Локадия изравни за тима на Крис Хютънв 35-ата минута.

Резултатът временно изкачи "артилеристите" на четвърто място пред Челси, който играе по-късно днес. Брайтън е 13-ти с актив от 22 точки.

Арсенал започна двубоя на високо темпо и още в третата минута Лаказет бе близо до откриване на резултата. Французинът не успя да отправи достатъчно добър удар и вратарят на домакините успя да го отрази. Малко по-късно лондончани поведоха. Защитата на Брайтън не се ориентира добре, Лаказет намери Обамеянг и той прати топката в далечния ъгъл. Националът на Габон вече има 13 гола от началото на сезона в първенството.

Тимът на Унай Емери имаше сериозно превъзходство в началото на срещата, но с изтичане на минутите домакините изравниха играта и започнаха да създават положения. Глен Мъри на два пъти бе близо до изравняване, а Обамеянг пропусна добър шанс за гостите. Брайтън обаче успя да стигне до попадение преди почивката. Дълга топка, изпратена от Пропър, бе отклонена от Лихтщайнер на пътя на Локадия, който преодоля Лено и прати кълбото в опразнената врата.

След почивката отборът на Крис Хютън бе далеч по-стабилен и създаде достатъчно положения, за да поведе. Мъри обаче не се възползва от една ситуация, а Марч не уцели вратата при опит да прехвърли вратаря след грешка в защитата на Арсенал. Шансовете за гостите не бяха толкова много, като те стигнаха до няколко разбърквания в наказателното поле.

БРАЙТЪН - АРСЕНАЛ 1:1
0:1 - Обамеянг (7)
1:1 - Локадия (35)