Селтик спечели драматично срещу Абърдийн

Селтик спечели драматично с 4:3 като гост срещу Абърдийн в дербито от 20-ия кръг във Висшата лига на Шотландия. Победата остави шампионите на първо място в класирането броени дни преди дербито с големия противник Рейнджърс. "Зелено-белите" се намират на първо място с 42 спечелени точки, докато Абърдийн е на четвъртата позиция с 36 точки.

Селтик поведе в резултата на стадион "Питъдри" още в шестата минута след попадение на Скот Синклеър, но Стиви Мей изравни от дузпа в 24-ата минута. Гостите от Глазгоу пак взеха аванс в Синклеър четвърт час преди края на редовното време. Само седем минути след втория гол за гостите Абърдийн отново получи правото да изпълни дузпа, като този път точен беше Сам Гасгроув.

В 86-ата минута Осдън Едуард пак изведе "зелено-белите" напред в резултата, а Скот Синклеър оформи своя хеттрик само 120 секунди по-късно."Доновете" достигнаха до трети гол чрез Люис Фъргюсън в 90-ата минута, но в оставащите минути до края на успяха да отбележат отново във вратата, пазена от Крейг Гордън. Селтик среща най-големия си конкурент за титлата Рейнджърс на стадион "Айброкс" на 29 декември. По-късно днес "сините" играят у дома срещу Хибърниън.