Тотнъм вкара 11 гола за четири дни и изскочи на второ място (видео)

Тотнъм постигна пета поредна победа в Премиър лийг, след като разгроми с 5:0 Борнемут на "Уембли". Това бе втори изключително резултатен двубой на "шпорите", след като в неделя те победиха с 6:2 Евертън. Днешният успех е още по-ценен, защото с него Тотнъм излезе на второ място във временното класиране, възползвайки се от втората поредна загуба на шампиона Манчестър Сити. Кристиан Ериксен (16'), Хюн-Мин Сон (23, 70'), Лукас Моура (35') и Хари Кейн (61') се разписаха днес за лондончани.

Почетино бе направил четири промени. Кайл Уокър-Питърс, който изигра много силен мач, Лукас Моура, Хуан Фойт и Дани Роуз започнаха за "шпорите". Деле Али не бе групата на лондончани заради разтежение.

Райън Фрейзър стартира вместо Джошуа Кинг в състава на Еди Хау.

Гостите започнаха добре в първия 1/4 час и Фрейзър и Брукс пропуснаха две добри възможности. При първата си по-опасна атака - в 16-ата минута, Тотнъм излезе напред. Ериксен получи пространство и стреля от 22 метра. Топката се отклони в Куук и излъга Бегович - 1:0.

В 23-тата минута "шпорите" удвоиха след контраатака. Уокър-Питърс нахлу отдясно и пусна към Сон, който стреля от 20-ина метра, пращайки топката ниско в ъгъла - 2:0.

В 35-ата Уокуър-Питърс догони едно дълго подаване на Уинкс, след което сервира топката на Моура, който не сгреши от десетина метра - 3:0.

Десетина минути след подновяването на играта гол на Станислас правилно бе отменен заради засада, а в 61-вата Хари Кейн покачи на 4:0, след като получи от Ериксен и от малък ъгъл успя да прати топката до далечната греда. Това не бе всичко. В 71-вата минута Сон реализира пети гол за Тотнъм след страхотно разбъркване в наказателното поле на гостите. За корееца това бе десети гол в последните му десет мача.

Тотнъм има 45 точки - шест по-малко от Ливърпул и вече една повече от Манчестър Сити. Борнемут е 11-и с 26 пункта.