Евертън се развихри в Бърнли (видео)

Отборът на Евертън победи с 5:1 като гост Бърнли в мач от 19-ия кръг на Премиър лийг. “Карамелите” си свършиха работата още до средата на първата част, когато вече водеха с 3:0. Изненадващо с два гола се разписа Люка Дин, а по един добавиха Джери Мина, Гилфи Сигурдсон и резервата Ричарлисон. За домакините пък точен бе Бен Гибсън.

Резултатът бе открит още във втората минута на срещата. При едно изпълнение на корнер Мина се извиси над всички и с глава заби топката в мрежата на Джо Харт. В 13-ата минута Дин удвои. Французинът се разписа от пряк свободен удар. В 22-ата ситуацията на домакините стана още по-тежка. Бен Мий игра с ръка в наказателното поле и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Сигурдсон и не сбърка.

Малко преди почивката домакините успяха да върнат едно попадение. При един ъглов удар Джеймс Тарковски стреля с глава, Майкъл Кийн изчисти на голлинията, но Гибсън бе най-бърз, за да довкара топката в мрежата. Надеждите на Бърнли, че ще успее да спаси нещо от срещата бяха попарени в 71-ата минута. Тогава Дин се разписа за втори път, като този път бе точен с отличен удар от близо 30 метра. В самия край на срещата пък влезлият като резерва Ричарлисон оформи крайния резултат след светкавична контраатака и пас на Сигурдсон.

В класирането Евертън се изкачи на 11-а позиция с актив от 24 точки. “Карамелите” имат шест победи, шест равенства и шест загуби от началото на сезона. Бърнли от своя страна регистрира трета поредна загуба и е на 18-о място с 12 точки.